Başkanın MesajıDeğerli Meslektaşlarım,

Paydaşlarım ve Bilim Meşalesini Taşıyan Kıymetli Hocalarım,
Biz akademisyenlerin çalışmaları kariyerimizi şekillendirir. Bilimsel çalışmalarımızı ve bulgularımızı makale, kitap, kongre, proje, ders vermek gibi farklı mecralarda bilim dünyasının hizmetine sunmak bizlerin asli görevidir. Çalışmalarımız sırasında çeşitli kurumlardan destek almak ve projelerimizin üst kurumlar tarafından desteklenmesi kaçınılmazdır. Bizler Uluslararası Bilimsel Araştırma ve Strateji Geliştirme Derneği olarak uluslararası alanda sizlerin kıymetli çalışmaları ile üst kurumları birleştirme gayreti ile çalışmaktayız. Yapılan çalışmaların mevzuatlara uygun olarak literatüre girmesi ve sizlere en etkili şekilde fayda sağlaması için gerekli bütün alt yapıyı hazırlamaktyız.
Derneğimiz altındaki her iştirak ve kuruluşumuzla siz bilim insanlarının bilgi ve emeğini güvenle saklamak ve doğru dimağlarla buluşturmak amacıyla yola çıktık. 2020 yılından beri kongre ve dergilerimiz aracılığıyla değerli çalışmalarınızı, ulusal ve uluslararası alanda paylaşmanın gururunu yaşıyoruz.
Bizler, bilgiyi taşıyan ve bunu yayan eller olduğumuz inancıyla ülkemizde kaliteli ve güvenilir organizasyonlara imzamızı atmaktayız. Tüm hedeflerimizin ana fikri şu ki; bizler kıymetli hocalarımız olmadan ilerleyemeyiz. Bilginin emin ellerde olduğu ve doğru kanallarla ilgili yerlere ulaştırılırken insani değerleri hep en üstte tutacağımıza söz veriyoruz.
Dr. Nadire Kantarcıoğlu
UBSDER Başkanı